Dzieci dzieciom

20160620_152946

Uśmiechnięte, pogodne i o wielkim sercu. Każda z nich wspólnie z rodzicami podjęła decyzję. Przez kilka lat zapuszczały włosy. Po uroczystości  Pierwszej Komunii ścięły i oddały swoje włosy fundacji, która przygotowuje peruki dla dzieci po chemioterapii.

Brawo Oliwka, Julka ,Kamila, Nadia, Majka i Patrycja. Dziewczynki macie wielkie serca.

Serdeczne podziękowania dla rodziców.

Podchody z latarkami.

Nasza pani powiedziała, że na zakończenie klasy trzeciej musimy zdać egzamin, którego zadaniem jest sprawdzenie nas, czy umiemy sobie pomagać i wykonywać wspólnie zadania.

Spotkaliśmy się w piątek o godz. 21.45. Każdy z nas miał latarkę. Nasza pani przygotowała dla nas trasę, która prowadziła przez las. Na trasie spotkaliśmy dziwne postaci. Były strachy w prześcieradłach, Czarownice, Król Neptun, Piratka oraz Rodzina Adamsów.  Na poszczególnych stacjach, a były cztery musieliśmy wykonać zadania. Strachy nic nie mówiły, musieliśmy przeczytać instrukcję i odgadnąć, kim są. Było ciężka, ale udało się. Okazało się, że strachami były Panie Juli i Asia, które bardzo dobrze znamy. Czarownice poprosiły, abyśmy poszukali liście czeremchy i dębu. Trudno poszukać liści w ciemnościach, ale zadanie wykonaliśmy. Najtrudniej było z czeremchą, ale Ania jest specjalistką od roślin, więc nam pomogła. Na kolejnej stacji spotkaliśmy Króla Neptuna i Piratkę, którzy wyznaczyli nam zadanie – rozwiązać krzyżówkę i odgadnąć zagadkę. Zagadka była prosta, ale spróbujcie rozwiązać krzyżówkę w świetle latarek. To zadanie również zaliczyliśmy. Najbardziej podobała nam się Rodzina Adamsów, czyli Pani Marta z Panem Marcinem. Zadanie dla nas – poszukać 20 igieł. Zadanie wykonaliśmy i ruszyliśmy dalej. Na drodze prowadzącej do leśniczówki spotkaliśmy rodziców, którzy powiedzieli, że nas zaproszą na ognisko, jak podamy hasło. Na każdej stacji dostaliśmy kamień z literą, litery tworzą hasło, które musimy prawidłowo ułożyć i odczytać. Jesteśmy zgrani, więc i to zadanie wykonaliśmy.

W nagrodę za naszą odwagę rodzice przygotowali ognisko z pysznymi kiełbaskami. Wszyscy nam gratulowali odwagi. Egzamin zdaliśmy na szóstkę.

fot. Pani Justyna Antoniewicz

Serdeczne podziękowania dla Pań Urszuli Grzywacz, Bożeny Zatoń, Anny Podgórskiej, Izabeli Semrau, Joanny Zienkowskiej, Julii Jankowskiej – Wudniak, Marty Sochaczewskiej i Pana Marcina Sochaczewskiego za pomoc w zorganizowaniu podchodów dla uczniów składa wychowawczyni Iwona Kapusta

Dzień tańca

Za nami kolejny koncert taneczny. Każdego roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły prezentują przygotowane układy taneczne dla rodziców. W tym roku szkolnym nasza klasa przygotowała ,,Walca” do muzyki Dimitrja Szostakowicza. Przez cały rok ćwiczyliśmy pod czujnym okiem Pani Jolanty Dudkiewicz – Oleksiak.

Spotkanie z pisarką

Pani Agnieszka Stelmaszyk jest znaną autorką bardzo lubianych książek dla dzieci. Uwielbiamy jej książki pełne tajemniczych i zabawnych przygód. Każdy z nas zna jej książki i nie może doczekać się kolejnych. Było nam miło, że znalazła czas, aby przyjechać do nas i opowiedzieć o sobie i swoich książkach. Dowiedzieliśmy się, że lubi podróżować. Kiedy była mała to była bardzo grzeczna, lubiła się uczyć i czytać książki. Pomysły na książki dostarcza jej otaczający świat, przygody i podróże. Nawet wizyta u dentysty jest okazją do pomysłu na książkę dla dzieci, które boją się wizyty.

Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Panią Agnieszką, zdobyć autograf. Na spotkanie zaprosiliśmy uczniów z innych klas, którzy tak jak my są fanami pisarki. Spotkanie dla naszej klasy zorganizowała mama Julki Pani Justyna Antoniewicz.

Dziękujemy Pani Agnieszce i Pani Justynie za pouczające i pełne pozytywnych emocji spotkanie.

Zielona szkoła – dzień piąty

Od rana panowało zamieszanie z powodu nocnej wizyty Króla Neptuna, który razem z pomocnikami powiązał nasze buty. Zostawił list.

Król Neptun 001

Zrobiliśmy porządki. Spakowaliśmy nasze bagaże i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Po drodze odwiedziliśmy zamek w Gniewie. Podczas pobytu na zamku przenieśliśmy się w czasie. Wszystko co usłyszeliśmy i zobaczyliśmy było niesamowite.  Była to żywa lekcja historii.

Zielona szkoła – dzień czwarty

Z Władysławowa pojechaliśmy do Skansenu w Nadolu, gdzie oglądaliśmy zagrodę i dowiedzieliśmy się jak dawniej żyli ludzie. Jakimi narzędziami pracowali i jak mieszkali. Mogliśmy zmierzyć swoje siły w trudnej sztuce tkania dywaników, robienia świec, mielenia mąki oraz prania odzieży. Życie w tamtych czasach nie było łatwe, bo większość czasu poświęcano na pracę i nikt nie wiedział co to nuda.

Po obiedzie odwiedziliśmy Pracownię Bursztynu, która znajduje się w miejscowości Chłapowo. Poznaliśmy historię bursztynu. Dowiedzieliśmy się jak odróżnić prawdziwy bursztyn i gdzie można go znaleźć.

Wieczorem oglądaliśmy zachód słońca, który namalowaliśmy.

Zielona szkoła – dzień trzeci

W trzecim dniu pobytu na zielonej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Po śniadaniu udaliśmy się do Ocean Parku we Władysławowie, gdzie podziwialiśmy okazy zwierząt żyjących w oceanach. Pan Krzysztof opowiadał nam ciekawostki z życia tych zwierząt. Mogliśmy ocenić ich ogromne rozmiary. Po zwiedzeniu wystawy  poszliśmy poszaleć na placu zabaw.

Po obiedzie czekała nas następna niespodzianka – basen. Każdy z nas bardzo lubi baraszkować w wodzie.

Ostatnią niespodzianką z okazji naszego święta była dyskoteka. Bawiliśmy się w rytmie muzyki przygotowanej przez Oliwię.

 

Zielona szkoła – dzień drugi

Z Władysławowa udaliśmy się na Hel. Zwiedziliśmy Fokarium, gdzie dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek z życia fok żyjących w Morzu Bałtyckim. Ogladaliśmy pokazy karmienia fok.  Następnie zrobiliśmy przystanek na plaży. Pogoda nam dopisywała i każdy z dużym zapałem baraszkował na piasku lub moczył nogi w morzu.

Z plaży wyruszyliśmy na obiad. Następnie meleksami pojechaliśmy do latarni morskiej. Z dużym zapałem pokonaliśmy przeszło 200 schodów, aby podziwiać widoki z wieży latarni.

Po powrocie do Władysławowa udaliśmy się na plażę, gdzie uczestniczyliśmy w zawodach sportowych.